Zpět do obchodu

Registrace

Macramé

Ručně pletené závěsy na rostliny

Macramé závěsy se dají plést z různých materiálů, které mají velkou rozmanitost barev a tlouštěk. My závěsy pleteme z přírodních materiálů a nejraději máme pletací příze ze 100% bavlny.

Hodí se jak do interiéru, tak do vaší zahrady.obrazky na web6

Jak vybrat macramé

Při výrobě macramé je nejdůležitější zvolit materiál. Nabídka je široká a záleží na vašem vkusu. Nedá se říci, že by některý z námi používaných materiálů byl lepší nebo kvalitnější. Každý je specifický a je otázka, zda bude macramé viset v interiéru nebo na zahradě.  Dále záleží, jak velká bude rostlina, kterou bude macramé držet, a jak dlouhé by macramé mělo přibližně být.  Při pletení se mohou používat složitější styly, různé kombinace a barvy. Do pletení se mohou připlést různé korálky a ozdoby nebo může být macramé jednoduché, protože v jednoduchosti je krása, kterou vyváží  bohatě rostoucí rostlina.

Materiál

Nejvhodnějším a zároveň našim nejoblíbenějším materiálem používaným k výrobě macramé je  pletací příze, která je vyrobena ze 100% bavlny. Je dostatečně pevná,  udrží i těžší květináč s rostlinkou, hodí se do interiéru i zahrady, zvládne i déšť a závěs je možné prát.

Dalšími používanými materiály jsou pak juta a lněný provaz. Tyto materiály se hodí do interiéru nebo na zastřešenou terasu. Unesou lehčí rostliny v proutěných košících.

Finální produkt

Marcamé může kombinovat také další prvky jako jsou různé dřevěné tácky, které jsou zapleteny přímo v macramé nebo je možné je doplnit později o zajímavé košíky a nádoby z přírodních materiálů. Macramé lze využít i jiným způsobem, než na rostlinu. Finální podoba je ve vašich rukách a fantazii se meze nekladou.

Nabídka macramé

 Rádi tvoříme macramé na míru dle vašeho přání tak, aby vystihovalo vás a váš domov nebo někoho obdarovaného. Napište nám!

 obrazky na web2

Zpět do obchodu