Zpět do obchodu

Registrace

Svíčky ze sójového vosku

Sójový vosk – základ kvalitní svíčky

Naše svíčky jsou vyráběny ze 100% sójového vosku, do kterého mícháme esenciální a vonné oleje . Protože celý proces výroby vzniká pod našima rukama, můžeme vám zaručit vysokou kvalitu surovin, ze kterých svíčky vyrábíme.

Svíčky ze sójového vosku při hoření neuvolňují škodlivé látky do ovzduší, téměř vůbec nekouří a hoří výrazně pomaleji než svíčky z jiného druhu vosku. 

Vonné svíčky

Každý tip oleje má své přednosti. Obecně esenciální olej se získává lisováním nebo vyluhováním z rostlin, kdežto vonný olej může být vyroben z přírodních zdrojů nebo uměle, protože se v přírodě nenachází nebo jej nelze získat. Záleží vždy na objemu a složení použitých olejů. Při výrobě svíček nemusí být esenciální olej vždy nutně lepší a kvalitnější než vonný olej. Záleží na objemu a především složení použitého oleje.

Naše svíčky obsahují nižší objem olejů, protože se jedná o těkavé a hořlavé látky. Méně znamená v tomto případě více. 

Esenciální oleje mají široké spektrum využití a jsou obsaženy ve všech rostlinách. Získáváme je buď vyluhováním nebo lisováním, takzvaným procesem extrakce. Jednou z možností využití je právě výroba svíček, při které používáme oleje lisované za studena, u nichž byl olej vytlačený z rozdrcené rostlinné části. Při tomto procesu není využíváno teplo a díky tomu oleje neztrácejí účinné látky. Pro výrobu našich svíček používáme kombinaci olejů s voskem. Jelikož je vždy třeba spousta pokusů, než se podaří dosáhnout správné kombinace a konzitence olejů a vosků, je míchání skutečná alchymie.

Vůně olejů řadíme do spodních, středních a horních tónů, jenž vyplývají z hodnoty teploty, při které se tyto vůně začínají uvolňovat, a jejich síly. Pro dosažení vyvážené vůně kombinujeme oleje různých typů. Oleje z bylinek označujeme jako střední tón a nejlepší je jej smíchat s tónem horním. Ten představují citrusové vůně. Optimální vůně pak dosáhneme v poměru jednoho dílu spodního, dva středního a tři horního tónu. Můžeme tedy například kombinovat vůni meduňky (střední tón) s citrusovými oleji (horní tón) v poměru 2:1.

Finální výrobek

Vosk smíchaný s esenciálními oleji lijeme do skleněných dóz. Při zahřívání vosku i při jeho chlazení dbáme na správnou teplotu vosku, skla i prostředí tak, aby nevznikaly nedokonalosti na vosku v průběhu tvorby. Etikety svíčky jsou pak dílem umělců s výtvarným a básnickým srdcem. Díky nižší teplotě tání sójového vosku se pak esenciální a vonné postupně uvolňují a nepřepalují se.

obrazky na web_7Svíčky bez vůně

 Svíčky bez vůně jsou vyrobeny taktéž ze sójového vosku. Ručně lité svíčky bez vůně jsou správná volba pro všechny, kdo mají rádi jednoduchost, desing a čistotu. Svíčky jsou totiž lité pouze ze 100% sójového vosku, mají různé tvary a barvy. Sójový vosk přirozeně jemně voní a doba hoření je mnohem delší, než například u klasického parafínového vosku.

Snímek13

 

 

 

Zpět do obchodu